Wyróżnienia i osiągnięcia członków Koła Naukowego Studentów Nemesis

Koło Nauk Społecznych NEMESIS przy Instytucie Pedagogiki i Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku zostało zarejestrowane Decyzją Rektora z dnia 10.12.2003 r. i od tego czasu funkcjonuje nieprzerwanie. Jego aktualnymi opiekunami naukowymi są założyciele koła, a w przeszłości Studenci Pedagogiki resocjalizacyjnej. Studenci zrzeszeni w kole organizują liczne przedsięwzięcia naukowe i organizacyjne.

Działania naszych Studentów Pana Seweryna Paściaka (Przewodniczącego Koła) i Pana Przemysława Kacy (Specjalisty Koła) od dłuższego czasu są firmowane dobrą współpracą z Panem Ministrem Markiem Michalakiem – Rzecznikiem Praw Dziecka, który obejmował Honorowym Patronatem inicjatywy koła w okresie 2014 – 2016. Ponadto wyżej wymienieni Studenci uczestniczyli jako Eksperci w cyklu spotkań Zespołu do spraw usamodzielnienia wychowanków pieczy zastępczej, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, schronisk dla nieletnich i zakładów poprawczych powołanego przez RPD.

Studenci KNS Nemesis są również Autorami rozdziału pt. Twórcza resocjalizacja poprzez hip-hop jako przykład respektowania praw dziecka (The Process of Creative Rehabilitation trough Hip-hop as an Example of Respecting Children’s Rights) w najnowszej publikacji autorstwa prof. Iriny Suriny i dr Anny Babickiej Wirkus nt. Prawa dziecka w przestrzeni edukacyjno-społecznej, wydanej przed kilkoma dniami (http://www.impulsoficyna.com.pl/nowosci/prawa-dziecka-w-przestrzeni-edukacyjno-spolecznej,1840.html).

Opiekunowie naukowi oraz Dyrekcja Instytutu Pedagogiki i Pracy Socjalnej składają serdeczne podziękowania za aktywną działalność naukowo – organizacyjną oraz bieżącą współpracę w realizacji zadań statutowych Koła i godne reprezentowanie Naszej Uczelni na niwie ogólnopolskiej.

Informacja i podziękowania

Zaświadczenie RPD P. Kaca