Studenci administracji i pedagogiki w Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich!

Studenci z kierunku administracja i pedagogika Akademia Pomorska w Słupsku przygotowują się do Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich!! Już niebawem staną w szranki z 40 ośrodkami akademickimi z całej Polski! Na początek odbyły się warsztaty z profesjonalnym animatorem debat oksfordzkich. Studenci odbędą również warsztaty z wystąpień publicznych, manipulacji oraz autoprezentacji!

O Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich
Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich w tej edycji dzielą się na trzy turniejowe etapy trwające przez cały rok:
Turnieje Eliminacyjne (listopad 2017-marzec 2018)
Eliminacje Centralne (Turniej Finałowy, 10-11 maja 2018)
Finały (Turniej Finałowy, 12-13 maja 2018)
W Finałach AMPDO wezmą udział 32 drużyny. 8 z nich to zwycięzcy turniejów eliminacyjnych, zaś 24 zespoły awansują w ramach eliminacji centralnych. Turnieje Eliminacyjne rozgrywać się będą w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. W dwóch pierwszych wystąpi po 16 drużyn, zaś w pozostałych czterech po 8 drużyn. Na każde 8 zespołów występujących w Turniejach Eliminacyjnych do Finałów AMPDO awansuje 1 (w Krakowie i Warszawie po 2 drużyny, w pozostałych miejscach po 1).
Turniej Finałowy, który odbędzie się w dniach 10 – 13 maja w Krakowie dzieli się na dwie części: etap eliminacji centralnych (10-11 maja) oraz Finały (12-13 maja).
W eliminacjach centralnych, może wziąć udział do 48 drużyn, które zostaną podzielone na czterodrużynowe grupy. Jest on przeznaczony dla tych drużyn, którym nie udało się awansować do finałów w turniejach eliminacyjnych lub dopiero teraz zdecydowali się wziąć udział. W ich ramach zespoły będą zmagać się ze sobą w 12 grupach.
Eliminacje centralne wyłonią kolejne 24 drużyny, które wspólnie z 8 finalistów stworzą grupę 32 najlepszych drużyn II AMPDO. W etapie finałowym (12-13 maja) drużyny pierwszego dnia spotkają się ze sobą w zmaganiach grupowych, a drugiego w systemie pucharowym, którego zwieńczeniem będzie debata finałowa wraz z towarzyszącą jej galą finałową.