Zaproszenie na Sympozjum Naukowe MIĘDZY INKLUZJĄ A EKSKLUZJĄ W EDUKACJI. SPÓR O AKSJOLOGIĘ W BADANIACH SPOŁECZNO-EDUKACYJNYCH

Instytut Pedagogiki i Katedra Pracy Socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku zapraszają na Sympozjum Naukowe MIĘDZY INKLUZJĄ A EKSKLUZJĄ W EDUKACJI. SPÓR O AKSJOLOGIĘ W BADANIACH SPOŁECZNO-EDUKACYJNYCH.
Zapraszamy 25 maja 2018 o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku, ul. Grodzka 3.
Sympozjum jest otwarte i bezpłatne, wymaga jednak rezerwacji na wskazany poniżej adres e-mail, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w sali prelekcyjnej.

Kontakt:
dr Szymon Dąbrowski
www.szymondabrowski.com

CEL SYMPOZJUM
W 2017 r. w ramach działalności Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego miał miejsce cykl wykładów zatytułowanych Edukacja-Wartości-Kontrowersje. Był to interdyscyplinarny projekt, mający na celu, początkowo zespolenie autorskich badań w zakresie pedagogiki kultury, pedagogiki społecznej, pedagogii religii, pedagogiki specjalnej, a także w obszarach religioznawstwa, katechetyki, filozofii wychowania i socjologii wychowania. Następnie wygenerowanie wspólnych pomysłów na promowanie idei krytycznych (Giroux, Witkowski 2010) a zarazem inkluzyjnych analiz na gruncie edukacji współczesnej. Inspiracją dla stworzenia projektu oraz kontynuacji prac w ramach poniższego sympozjum, jest silna potrzeba przeciwstawienia się obecnej dziś ekskluzji oraz fragmentaryzacji zarówno w obrębie praktyk, jak i teorii edukacyjnych (Dąbrowski, Obrycka 2017). Wszystkich podzielających to przekonanie zapraszamy do aktywnego udziału w ramach tegoż sympozjum naukowego.

WSPÓŁORGANIZATORZY
Pomorskie Towarzystwo Filozoficzno-Teologiczne